زندگی پسندیده

Spread the love

اینجا بشنوید۱

317838_193693797368333_111448215592892_462180_1241410078_n

۱ـ زندگی پسندیده چگونه زندگی‌ای است؟

زندگی همچون اقیانوس است و این مثل آن است که بگوئیم اقیانوس پسندیده چگونه اقیانوسی است؟ باید بگوئیم اقیانوس، پسندیده است ولی از نقطه نظرهای متفاوت حالت پسندیده اقیانوس برای هر کسی متفاوت است. مثلاً کسی که می‌خواهد موج‌سواری کند، حالت مواج اقیانوس را پسندیده می‌داند ولی کسی که می‌خواهد شنا کند، اقیانوسی آرام را پسندیده می‌داند.

از طرف دیگر زندگی همچون رودخانه‌ای است که ما را به منزلگاه مقصود می‌رساند. پس باید هوشیار باشیم که برخلاف آن حرکت نکرده و با آن همسو باشیم.

 یعنی این‌قدر سعی نکنیم زندگی را بسازیم، بلکه اجازه دهیم زندگی ما را بسازد.

 و دیگر این‌که زندگی صحنه جنگ و مبارزه نیست بلکه صحنه سازش و مصالحه است.

زندگی پسندیده یعنی این‌که درست زندگی کنیم، نه این‌که زندگی را درست کنیم .

 درست زندگی کردن یعنی در نور زیستن و طبق اراده خداوند زیست، نه این‌که سعی کنیم اراده خداوند را تغییر دهیم و هم‌چنین زندگی قبل از ما بوده و بعد از ما هم خواهد‌بود و فقط محدود به این حیات جسمانی‌مان نیست، بلکه بسیار بزرگ‌تر از این‌هاست.

۲ـ آیا زندگی فقط محدود به خوراک و پوشاک است؟

زندگی اگر محدود به خوراک و پوشاک باشد، پست‌ترین نوع زندگی را برگزیده‌ایم. چون در حقیقت چنین روشی زندگی نیست بلکه بی‌نوائی است. در زندگی البته نیاز به خوراک و پوشاک هست ولی خوراک و پوشاک زندگی نیست، بلکه جزء لوازم زندگی هستند. خوراک و پوشاک همچون قایقی است که بر رودخانه زندگی بر آن سواریم و به‌سوی مقصد خود در حرکتیم ولی خود این قایق مقصد نیست بلکه وسیله حرکت است. البته این قایق می‌تواند ساده یا مجلل باشد ولی در هر صورت به‌وسیله آن به مقصد خواهیم رسید چه ساده و چه پرزرق وبرق، ولی باید هوشیار بود که تجمل این قایق باعث فراموشی و جلب توجّه‌مان به خود نباشد که از اصل موضوع غافل شویم، بلکه باید هوشیار باشیم که همیشه قایق را در مسیر درست رودخانه هدایت کنیم که به سرمنزل مقصود برسیم.

و از طرفی دیگر این طرز فکر که زندگی محدود به خوراک و پوشاک است بزرگ‌ترین توهین به خداوند مهربان است زیرا او که به این عظمت است آیا می‌تواند از خلقت انسان‌ها چنین هدف کوچک و بیهوده‌ای داشته باشد؟!

۳ـ اگر زندگی محدود به این جهان مادی باشد آیا احساس پوچی نخواهیم کرد؟

مسلما چنین خواهد‌بود. چون در حقیقت زندگی محدود به این جهان مادی نیست و این جهان مادی بخش کوچکی از زندگی است. زندگی بسیار بزرگ‌تر از این جهان مادی بوده و مسلماً کسی که زندگی را محدود به این جهان مادی بداند، دچار پوچی و افسردگی می‌شود. چون چنین افرادی زندگی خود را بسیار کوتاه و بی‌مفهوم خواهند دید. از طرفی دیگر کسی که زندگی خود را محدود به این دنیای مادی ببیند، ممکن است دست به هر کاری بزند و باعث هلاکت خودو دیگران بشود. چون می‌گوید همین چند روز بیشتر نیستیم، پس هر کاری که می‌خواهیم بکنیم.

ببینید، اگر به هر نقطه‌ای نگاه کنیم هیچ یک از این نقاط از یک نقطه تشکیل نشده، حتی ریزترین نقطه از میلیون‌ها نقطه و الی آخر. پس می‌بینیم در این جهان مادی نیز، محدودیت وجود ندارد تا چه رسد به این‌که زندگی به این نقطه مادی یعنی جهان مادی محدود گردد. در مقیاس بزرگ‌تر می‌بینیم که هر کهکشان در فضای بی‌کران از میلیون‌ها ستاره و سیّاره وهر کدام نیز از میلیون‌ها ذرات دیگر که در هم شناورند تشکیل شده‌اند. پس می‌بینیم که هیچ محدودیتی از نقطه نظر مادی نیز وجود ندارد. ما در یک دنیای نامحدود زندگی می‌کنیم و زندگی ما نیز نامحدود است ولی اگر زندگی خود را به‌دلیل دیدگاه نادرست از این نامحدود جدا کنیم و خود را یک موجود محدود بدانیم دچار پوچی و سردرگمی شده چون از حقیقت دور مانده‌ایم و حقیقت چیزی نیست جز، خداوند.

۴ـ ایمان به خداوند در زندگی افراد چه تأثیری دارد؟

ایمان به خداوند ما را به نامحدود وصل می‌کند که اصالت و حقیقتمان است. همچون قطره‌ای که در تنهائی نابود می‌شود و هیچ قدرتی ندارد ولی در وصال به دریا و رودخانه به جریان درآمده و دارای حرکات و صدا می‌گردد. پس با ایمان به خداوند و اعتماد به او به خود اجازه می‌دهیم که به وصال این اقیانوس بی‌کران رسیده و به تمام نیروهای خود دست یابیم و دچار سردرگمی، افسردگی و پوچی نشویم. با ایمان به خداوند ارتباط خود را با درون و بیرون به‌درستی پیدا می‌کنیم و می‌توانیم خود را پیدا کنیم، وگرنه  دچار سرگشتی و گم‌گشتگی می‌شویم.

خداوند است که تنها پازل گم‌گشته وجودمان است و تا زمانی‌که به این پازل رجوع نکنیم نمی‌توانیم زندگی خود را نجات بخشیم و همیشه یک چیزی در زندگی خود، چیزی کم داریم. پس بیائیم با هم به‌سوی او برگردیم و فقط از او یاری و کمک بخواهیم که اوست تنها یاری دهنده همه گمشدگان.

ارسال در فیس بوک

4 thoughts on “زندگی پسندیده

  1. &#۱۲۴۹۵;&#۱۲۴۵۴;&#۱۲۴۸۷;&#۱۲۴۵۱;&#۶۵۲۸۱; &#۳۱۱۶۹;&#۱۲۳۹۹;&#۲۱۳۳۶;&#۱۲۳۹۵;&#۳۵۲۴۲;&#۲۵۳۵۱;&#۱۲۴۵۰;&#۱۲۴۸۳;&#۱۲۵۰۳;| &#۲۲۸۲۳;&#۱۲۳۶۵;&#۱۲۳۹۴;&#۲۴۰۴۰;&#۲۲۸۲۳; | &#۱۲۳۵۴;&#۱۲۳۹۴;&#۱۲۳۸۳;A提供あなた与える したいしたい ために | 情報素晴らしいです あなたが持っているこの記事の|あなたはここで、持っています。より早くするためにサイト | に戻って戻ってくる 。
    &#۲۲۲۶۹;&#۲۰۸۶۹;&#۲۱۳۶۳;&#۳۰۳۳۰; &#۱۲۵۱۴;&#۱۲۴۹۴;&#۱۲۴۶۴;&#۱۲۵۲۱;&#۱۲۵۱۲; http://alpsgroup.ru

  2. &#۱۲۵۱۰;&#۱۲۴۵۲;&#۱۲۵۰۳;&#۱۲۵۲۵;&#۱۲۴۶۴;&#۱۲۵۲۱;&#۱۲۵۱۰;&#۱۲۳۹۹; | PHPから.NETに移動するために私を納得させる説得しようとしています。 私は常にためのアイデアを嫌っています。しかし、彼は何も少なくtryiongないです。 数多くに| WordPressの可動型を私が使用してきた約一年のためのウェブサイトや午前懸念別のプラットフォームへの切り替えについて。 blogengine.net程度のもの、私は素晴らしい良い素晴らしいを聞いたことがあります。すべての私のワードプレス|そこにコンテンツ投稿 |私はインポート転送することができます方法はありますか? どれのヘルプは本当にされることになる感謝します!
    &#۲۶۶۸۴;&#۲۳۴۳۳; &#۲۸۶۰۸;&#۲۳۴۳۳; &#۲۲۲۶۹;&#۲۰۸۶۹;&#۲۱۳۶۳;&#۳۰۳۳۰; http://gambarelli-turk.com

  3. &#۱۲۳۷۱;&#۱۲۳۹۸;&#۳۵۳۵۲;&#۲۰۱۰۷;&#۱۲۳۹۹;&#۱۲۵۰۴;&#۱۲۵۲۳;&#۱۲۵۰۳; &#۳۵۳۷۰;&#۲۱۸۳۹;&#۳۲۷۷۳; &#۱۲۳۹۹;&#۱۲۳۹۸;&#۱۲۳۸۳;&#۱۲۴۱۷;&#۱۲۳۹۸;&#۲۶۰۳۲;&#۱۲۳۷۵;&#۱۲۳۵۶;&#۱۲۵۰۲;&#۱۲۵۲۵;&#۱۲۴۶۴;&#۱۲۴۱۴;&#۱۲۳۸۳;&#۱۲۳۹۹;&#۳۸۲۸۳;&#۲۲۹۸۷;&#۱۲۳۶۳;&#۱۲۴۲۵;&#۳۲۰۶۶;&#۲۰۱۰۲;&#۱۲۴۱۴;&#۱۲۳۹۱;&#۱۲۳۹۸;&#۱۲۴۵۴;&#۱۲۴۵۵;&#۱۲۵۰۲;&#۱۲۵۲۵;&#۱۲۴۶۴;&#۱۲۲۹۰;
    &#۲۳۵۵۴;&#۳۸۲۷۲;&#۲۴۲۱۵;&#۱۲۲۸۸;&#۱۲۴۵۰;&#۱۲۴۵۴;&#۱۲۴۸۸;&#۱۲۵۲۴;&#۱۲۴۸۳;&#۱۲۴۸۸; &#۲۲۲۶۹;&#۲۰۸۶۹;&#۲۱۳۶۳;&#۳۰۳۳۰; http://outletnikestore.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *