قدرت عشق

Spread the love

اینجا بشنوید

[ti_audio media=”3780″]

[ti_audio media=”3960″]

gol3

 قدرت عشق

۱ـ عشق و محبّت چرا قدرت ایجاد می‌کند؟

عشق و محبّت در واقع سرچشمه است، مولّد است، تولید‌کننده همه چیز است. اساس آفرینش است ،قدرت خداست. به قولی خدا محبت است، او خود محبت وعشق است ،برای همین قدرت آفرین است. از طرف دیگر کسی که محبت دارد مغرور نیست  غرور ناتوانی است ، شکست و نابودی است. عشق و محبت چون مغرور نیست ، قدرت آفرین است. ببینید چرا شیطان فروافتاد؟ چون مغرور شد، چون احساس کرد که قادر است ، احساس قدرت باعث غرور می گردد. فقط خداوند است که می تواند درعین قدرت فروتن باشد، ولی برای انسان اگر مدام از خداوند فروتنی را نخواهیم  فرو می افتیم.

فروتنی همچون وسیله ای بالابر عمل می کند و چون به بالا می رویم گرفتار غرور می شویم و فرومی افتیم.پس چه باید کرد؟ عشق راه حل است. وقتی عاشق باشیم می توانیم با فروتنی به بالا برویم و مغرور نشویم ؛ولی برای عشق و محبّت باید خود را انکار کنیم، همان‌گونه که خداوند می‌فرماید: هرکه جان خود را بخواهد نجات دهد آن را از دست خواهد داد و هرکه جان خود را درراه من ازدست دهد،آنرا تا حیات جاویدان حفظ خواهد کرد.

۲ـ آیا قدرت عشق بیشتر است یا قدرت نفرت؟

قدرت عشق به بالا و نفرت به سمت پائین است. یکی باعث می‌شود اوج بگیریم و دیگری باعث سقوط می‌گردد. قدرت عشق به‌همراه فروتنی بوده و انسان را به قدرت عظیمی هدایت می‌کند و به نزد خداوند می‌برد ولی نفرت باعث غرور و نخوت شده و انسان را به ضعف و ناتوانی می‌کشاند، باعث بیماری جسمانی و روحانی می‌گردد. انسان متنفر بدون اینکه خود متوجّه باشد، باعث هلاکت خود و دیگران می‌شود. انسان  متنفردر واقع بازیچه دست شیطان شده است. چون شیطان از طریق او نیروی خود را اعمال می‌کند و از انسان  متنفر استفاده کرده تا نفرت خود را جاری سازد، پس هشیار باشیم که وسیله دست شیطان نگردیم و عاشق باشیم، نه عاشق به مفهوم مادی که از نظر روحانی؛ یعنی این‌که تفاوت بین عشق و خودشیفتگی را بدانیم. خودشیفتگی و خودخواهی با عشق متفاوتند، این روزها هرکه هوسران و خودپرست و خودشیفته است، لقب عاشق را می‌گیرد. نه، عشق یعنی انکار خود و از خود گذشتن و خواسته‌های خویش را زیر پا نهادن و در جهت بنای دیگران کار کردن و فدا شدن. نه این‌که همه چیز را فدای احساسات خود یا دیگران کردن بلکه خود را فدای بنا و رشد روحانی دیگران و خویش کردن.

۳ـ چرا جاذبه محبّت و عشق بیشتر از کینه و نفرت است؟

برای اینکه حیات و زندگی هست. محبت و عشق به ما زندگی و حیات می دهد. ببینید، خداوند چون خود محبت و عشق است حیات جاویدان هست. ما اگر محبت و عشق داشته باشیم و از کینه و نفرت دور بشویم واقعا زیبا و جذاب و دوستداشتنی هستیم درواقع محبت وعشق نهایت زیبایی و جذابیت است و باعث زیبایی ما خواهد بود و ربطی به سن وسال ما ندارد.

کسانی که بامحبتند درهر سنی جذابند ودوست داشتنی ، وآنهایی که محبت ندارند درهر سنی که باشند وباهر ظاهر دلفریبی دوست داشتنی نسیتند.

پس به جای انواع کرمها ، موادآرایشی و جراحیهای پلاستیک روی خود، بیاییم از عصاره محبت و عشق استفاده کنیم و معنی جذابیت را بفهمیم . کلام خود ونگاه و رفتار خودرا پر از مهر و عطوفت کنیم .

محبت پراز نور ، ایمان و انرژی است و هرگز دروغ نمی گوید ، تهمت نمی زند وهیچ رفتار ناپسندو زشتی از او سر نمی زند.

۴ـ چرا ایمان به خداوند محبّت و عشق را افزایش می‌دهد؟

ایمان به خداوند همچون رشته‌ای ما را به منبع محبّت و عشق اتّصال می‌دهد مانند لامپی که به منبع مولّد برق وصل می‌گردد و روشن می‌شود. خداوند فقط عشق و محبّت است. شاید بعضی‌ها بگویند، خوب اگر خداوند نهایت عشق و محبّت است، پس چرا این همه مشکلات و سختی‌هاست. این مثل این‌است‌که وقتی در سنین کودکی بودیم به والدین خود می‌گفتیم چرا باید به مدرسه برویم و این‌قدر مورد تنبیه و سختی قرار گیریم و تکالیف انجام دهیم. ولی امروز که در آسایش و موقعیت خوب اجتماعی قرار گرفته‌ایم مفهوم محبّت والدین خود را می‌فهمیم. در واقع محبّت خداوند، عزیزم و قربان وصدقه  نیست، بلکه واقعی و عملی هست، طوری که در زندگی شاهد آن هستیم و باعث تغییر و تحولمان می‌گردد. ایمان به خداوند باعث افزایش محبّت می‌شود چون او به ما فرمان به محبّت کردن می‌دهد، او حکم می‌کند که یکدیگر را دوست بداریم ولی باید بدانیم که محبّت باید باعث بنا و رشد روحانی ما گردد نه این‌که باعث هلاکت ما که چنین محبّتی دوستی خاله خرسه هست.

ارسال در فیس بوک

5 thoughts on “قدرت عشق

  1. James – oh yes, 3 whole stars, we don’t do things by halves in my company. The ratio of women to men is actually 12:1. I don’t work for any company that has less than 10:1 ratio, a bit like the guy in my post a few days ago.Sadly there was no alcohol at this stage in the proceedings which I found odd but with hindsight makes perfect sense for the reasons you have stated.And I should point out that as impressive as it was, MY seat remained dry throughout the performance!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *