مضرات مصرف الکل

Spread the love

alcol

زن ها در مقابل الکل ‘آسیب پذیرترند’

الکل مقاومت کبد را در مقابل سموم کم می‌کند

تاثیر استفاده از الکل بر روی کبد را می‌توان به سه قسمت تقسیم کرد. اول ایجاد کبد چرب ساده است که به آن کبد چرب الکلی نیز می‌گویند که ظاهرا برگشت پذیر است و مشکلی برای افراد ایجاد نمی‌کند و درصورت ترک الکل نیز از بین می‌رود.

مرحله پیشرفته‌تر استفاده از الکل مرحله ایجاد هپاتیت کبدی است که علاوه بر آن التهاب کبدی نیز به وجود می‌آید. معمولاً هپاتیت الکلی با قطع الکل بهتر می‌شود اما همیشه این طور نبوده و ممکن است برگشت ناپذیر باشد.

استفاده از الکل در افرادی که دچار هپاتیت C هستند مقاومت به درمان ایجاد کرده و خطر ابتلا به سرطان کبد را در آنها تشدید می‌کند.

مرحله بعد ایجاد سیروز یا نارسایی کبدی است که غیر قابل برگشت است و دراین مرحله نمی‌توان کار زیادی برای بیمار انجام داد. سیروز کبدی به هر علتی که ایجاد شده باشد خطر ابتلا به سرطان کبد را در افراد افزایش می‌دهد.

افسردگی ممکن است در اثر مصرف طولانی‌مدت و خطرناک الکل ایجاد شود

اختلال حافظه

اضطراب

خودکشی

اختلال شخصیت

اختلال عملکرد جنسی:

توهم

مصرف الکل ویتامین‌های بدن را نابود می‌کند

معجون سیگار و الکل باعث سکته مغزی می‌شود

مصرف الکل بدون غذا فشار خون را بالا میبرد

افزایش مسمومیت ناشی از مصرف الکل طبی در ایران! چرا؟

مصرف مشروبات الکلی فاقد استاندارد، باعث بروز مسمومیت های شدید و مرگ می شود با آنکه مصرف مشروبات الکلی در ایران حرام است و مصرف کنندگان آن به تازیانه محکوم می شوند اما بنابر گزارش ها مصرف خوراکی الکل طبی در ایران رو به افزایش بوده است.به نوشته هفته نامه “سلامت” مصرف خوراکی الکل سفید – که در ایران به الکل طبی مشهور است – افزایش یافته و به یکی از پرفروش ترین داروها تبدیل شده است. دارویی که نوشیده می شود و به خاطر شمار وافر متقاضیان آن بدون نسخه پزشک و با چند برابر قیمت به فروش می رسد

ارسال در فیس بوک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *