رادیو شادکامی

همیشه در خداوند شاد باشید؛ باز هم می‌گویم: شاد باشید
چرا پلک چشممان می پرد ؟
Spread the love

چرا پلک چشممان می پرد ؟

پرش چشم یکی از عارضه های چشمی می باشد که گاه به گاه بروز می نماید . این عارضه چشمی از دید پزشکان دارای علت های مختلفی می باشد .

از دید برخی از پزشکان این عارضه اکثرا خود به خود برطرف می شود. علت پرش پلک معلوم نیست و ممکن است در اثر تحریک اعصاب عضلات چشم ایجاد شود.علت پرش پلک در صورت تداوم ممکن است خستگی چشم باشد. اگر در محلی زیر نور شدید لامپ های مهتابی کار می کنید سعی کنید میزان نور را کاهش دهید و نور حاصل از مفتول های گداخته 

فلزی (لامپ های معمولی) را برای ملایم کردن روشنایی به محیط اضافه کنید. ممکن است با قرار دادن روزانه دوبار کمپرس مرطوب و گرم روی چشم های خود احساس راحتی کنید و به عضلات پلک آرامش بخشید.

از سوی دیگر برخی دیگر از پزشکان معتقدند عارضه یا ناراحتی پرش یا لرزش پلک چشم، نشانه و اختلالی است که در عضلات بوجود می‌آید و این اختلالات به علت کمبود مواد حاوی منیزیم و کلسیم بوجود می‌آید.پزشکان می‌گویند: درمان این ناراحتی طولانی است و لااقل باید به مدت ۲ تا ۳ ماه ادامه داشته باشد که به تمام اعضای بدن مواد معدنی برسد.

سایر عوارض و اختلالاتی که در اثر کمبود منیزیم در بدن بوجود می‌آید شامل لرزش دستها، کرامپ عضلات در پاها، گردن، شانه، گرفتگی گلو یا بلع، خواب رفتن دستها یا پاها و نیز اسپاسمهای عضلانی است

ارسال در فیس بوک

Leave a Reply

Translate:

گفتگو

شعروادبیات

قصه

آشپزخانه

دانستنیها

Share on Facebook

2727
Share

ديدگاههاي اخير

  • pink sheets: Marvelous, what a weblog it is! This weblog gives valuable i...
  • Andreas: This piece of writing is genuinely a pleasant one it assis...
  • QSSJVGHQIXGNQMBHMES: I'm really loving the theme/design of your blog. Do you ever...
  • ITWUPMVVSYECH: This web site is mostly a stroll-through for all the informa...
  • JSGUPBXLLLHWBQ: I impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog...
Translate »