معجزه ای به نام “عسل و دارچین”

Spread the love

معجزه ای به نام “عسل و دارچین”

۱٫ درمان بیماریهای قلبی:

مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی در امان خواهند بود. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن، شاهرگهای حیاتی و سیاهرگها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست میدهد. عسل و دارچین به شاهرگها و سیاهرگها قدرتی تازه میبخشد.

۲٫ از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات:

مخلوطی از یک سهم عسل، ۲ سهم آب ولرم و یک قاشق چایخوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش میکنید، قرار دهید. خارش و درد در عرض یک یا ۲ دقیقه فروکش خواهد کرد.

۳٫ درمان التهاب مفصل(آرتریت):

روزانه، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ۲ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریتهای مزمن را نیز درمان میکند. بررسی های اخیر روی ۲۰۰ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ۷۳ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

۴٫ جلوگیری از ریزش مو:

قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

۵٫ از بین بردن عفونت مثانه:

۲ قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث میشود که میکروبهای مثانه از بین برود.

۶٫ درمان درد دندان:

مخلوطی از یک قاشق چایخوری پودر دارچین و ۵ قاشق چایخوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید. این عمل را ۳ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

۷٫ کاهش کلسترول:

۲ قاشق غذاخوری عسل را با ۳ قاشق چایخوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی ۲ ساعت به ۱۰ درصد کاهش میدهد.

۸٫ درمان سرماخوردگی:

به مدت ۳ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کارمیرود.

۹٫ درمان ناباروری:

برای برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه میشود ۲ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند. در کشورهای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چایخوری عسل را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار میدهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت ۱۴ سال بچه دار نمیشدند، با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

۱۰٫ درد معده:

مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان میکند.

۱۱٫ تقویت سیستم ایمنی:

استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت میکند. دانشمندان دریافتند که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است. مصرف مداوم عسل، گلبولهای سفید خون را تقویت میکند تا بتواند با باکتریها و بیماریهای ویروسی مقابله کند.

۱۲٫ برطرف کردن سوءهاضمه:

قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی ۲ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید؛ زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم میکند.

۱۳٫ جلوگیری از آنفلوآنزا:

دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروبهای آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل میآورد.

۱۴٫ افزایش طول عمر:

مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس میشود. مخلوطی از ۴ قاشق چایخوری عسل، یک قاشق چایخوری پودر دارچین و ۳ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید. سپس مخلوط به دست آمده را ۳ الی ۴ بار در روز به مقدار یکچهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری میکند.

۱۵٫ برطرف کردن جوش صورت:

قبل از خواب مخلوط ۳ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق چایخوری دارچین را روی جوشها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت ۲ هفته، جوش ها را از بین میبرد.

۱۶٫ درمان عفونتهای پوستی:

قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمتهای مختلف پوست، عفونتهای پوستی و اگزما را نیز درمان میکند.

۱۷٫ درمان سرطان:

تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیتآمیزی درمان شده است. بیماران مبتلا به این سرطان ها ۳ بار در روز و به مدت ۳ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری دارچین را مخلوط و مصرف میکنند.

۱۸٫ از بین بردن خستگی مفرط:

مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش میدهد.

۱۹٫ از بین بردن بوی بد دهان:

شما میتوانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چایخوری عسل، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.

۲۰٫ مشکل شنوایی:

مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف میکند.

شایان ذکر است، عسل قابل مصرف در ۲۰ مورد مذکور باید خام و پاستوریزه نشده باشد. زیرا که آنزیمهای لازم به هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین میرود.

ارسال در فیس بوک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *