ایمان

Spread the love

[ti_audio media=”1899″]

[ti_audio media=”1900″]

۱ـ  ایمان به چه معنی است؟

ایمان از ریشه امن و با امنیّت و امین همخانواده است. و اطمینانی است به چیزهائی که به آن امیدواریم و اعتقادی است به چیزهائی که نمی‌بینیم.

۲ـ آیا ایمان و اعتماد به یک مفهوم هستند؟

می‌تونیم بگیم اعتماد محصول ایمان است، کسی که ایمان دارد، اعتماد هم پیدا می‌کند.

۳ـ ما به خداوند تا چه حد ایمان و اعتماد داریم؟

ما اگر خداوند را بشناسیم، خواهیم دید که به تنها کسی که باید ایمان داشته باشیم و اعتماد کنیم اوست. در اصل اوست که قابل تکیه کردن و اعتماد کردن است و باقی چیز‌ها و اشخاص هرچقدر که قابل اعتماد باشند، هرگز به اندازه خداوند نیستند زیرا اوست که به هر چیزی قادر است و هیچ چیز از ید قدرتش خارج نیست.

۴ـ  آیا بدون ایمان می‌توان زندگی کرد؟

من فکر می‌کنم زندگی بدون ایمان مثل خانه بدون ستون است و بدون ایمان زندگی دچار نابودی و هلاکت می‌شود. البته بعضی وقت‌ها ما ایمان به امور مادی داریم مثل این‌که به‌حساب بانکی خود یا به بیمه یا به‌کار و شغل خود و یا به صنعت و هنر خویشتن ولی این ایمان‌ها و اطمینان‌ها مثل این‌است‌که خانه خود را با ستون‌های ضعیف بر شن‌های ساحل بنا کنیم و به زودی این عمارت فرو خواهد ریخت، ولی شخصی که ایمان به خداوند دارد، عمارت خود را با ستون‌های محکم بر صخره یا تخته سنگی محکم بنا کرده و هرگز فرو نخواهد ریخت. در حقیقت می‌تونیم بگیم، ایمان به خداوند یعنی زندگی خود را با بهترین زیربنا و با بهترین مصالح و بهترین معماری بنا کرده‌ایم.

۵ـ تفاوت زندگی شخص باایمان و شخص بی‌ایمان چیست؟

شخص ایمان‌دار در حقیقت کسی است که خود را بیمه کرده و با شادی زندگی می‌کنه، بدون این‌که از چیزی بترسه، ولی شخص بی‌ایمان مثل کسی هست که اتومبیلش رو بیمه نکرده و هر لحظه از تصادف می‌ترسه و اگه اتفاقی بیفته باید همه هزینه رو خودش پرداخت کنه ولی شخص ایمان‌دار مثل کسی است که اتومبیلش از هر نظر بیمه است و هرگز ترس نداره و بدون ترس و هراس با تمام شادی رانندگی می‌کنه و خیالش از هر جهت راحته که هر اتفاقی بیفته شرکت بیمه خسارت رو پرداخت می‌کنه. پس ما هم وقتی به خداوند ایمان داریم از هر جهت با خیال راحت از زندگی لذّت برده و در او شاد خواهیم بود و در سختی‌ها تنها به او تکیه می‌کنیم و ایمان داریم که او همه چیز را به خیریت ما به انجام می‌رساند.

ارسال در فیس بوک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *