ارتباط با خدا

Spread the love
[ti_audio media=”1901″]

۱ـ هنگام دعا و راز و نیاز با خداوند چه شرایطی لازم است؟

به‌نظر من تنها شرط لازم برای ارتباط با خداوند، رفتن به درون خود و خلوت کردن با خویشتن است. هرگاه ما در تنهائی خود متمرکز شویم و تنها به یاد خداوند باشیم شرایط لازم ارتباط با او مهیّا شده است. فکر ‌کنم ذکر این داستان جالب باشه، روزی عارفی در خلوت خود با خدایش مشغول راز و نیاز بود که شاگردش وارد شده و گفت استاد چرا تنها نشسته‌ای؟ عارف پاسخ داد من با خدای خویشتن خلوت کرده بودم حال که تو آمدی تنها شدم.

۲ـ لباس و بدن و مکان چه اهمیتی در ارتباط با خداوند دارند؟

تا آن‌جا که من می‌دانم انسان‌ها برای ایجاد یک ارتباط خوب و مفید با دیگران و اجتماع خود نیاز به ظاهر آراسته، فن بیان خوب و بدنی سالم و حتی خانه و ماشین مناسب دارند. درحالی‌که برای ارتباط با خداوند نیاز به هیچ یک از این‌ها نیست و فقط نیاز به اعتماد و ایمان به اوست. ما در محیط بیرون به‌راحتی نمی‌توانیم به هرکس اعتماد کنیم و یا حتی ضرب‌المثلی است که می‌گوید به چشم خودت هم اعتماد نکن در اینجاست که می‌بینیم تنها کسی که مورد اعتماد است خداوند است و بس. از طرفی اجتماع ما غالباً حاضر به ایجاد ارتباط و پذیرش یک شخص بیمار نیست درحالی‌که تنها خداوند است که هر بیمار و ناتوانی را در کمال عشق و محبّت می‌پذیرد و به او برکت سلامتی و توانمندی عطا می‌فرماید.

۳ـ خداوند هنگام راز و نیاز با او به چه نکته‌ای در ما توجّه می‌کند؟

خداوند فقط و فقط به قلب و دل روحانی ما توجّه می‌کنم و هرآنچه را که از دل ما برخیزد می‌پذیرد، پاسخ می‌دهد، بدون آن‌که به هیچ نکته خاصی توجّه نماید.

۴ـ آیا باید با زبان و روش خاصی با خداوند حرف زد؟

پاسخ من منفی است. با خداوند تنها با زبان دل باید سخن گفت و بس.

ارسال در فیس بوک

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *