رادیو شادکامی

تنها راه شادکامی از طریق خداوند است

پست هاي مربوط به تاريخ خرداد, ۱۳۹۲:

چگونه کیست پستانی سرطانی میشود؟

575598_527154267341002_1373340932_n

نیمی از زنان در مقطعی از زندگی خود درد پستان را تجربه می‌کنند به گونه‌ای که از هر دو زن در جهان یک نفر در طول عمر خود درد را در این بخش از بدن خود حس می‌کند. 

بیماریهای پستان طیف گسترده‌ای از علایم و بیماری‌ها از درد ساده تا سرطان پستان را در برمی گیرد که در زنان شایع است.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در بین زنان است. مهمترین نکته در درمان بیماران، تشخیص موارد معدود سرطان پستان در میان انواع زیاد بیماری‌های خوش خیم پستان بدون نیاز به انجام اعمال جراحی غیرضروری است.

تمام افرادی که برای بررسی وضعیت سلامت پستان‌های خود و یا انجام اعمال زیبایی پستان به پزشک مراجعه می‌کنند باید از نظر احتمال ابتلا به سرطان بررسی شوند. در صورت شک به ابتلا فرد به این بیماری، لازم است تلاش شود تا با حداقل تهاجم به بیمار، سرطان اثبات و میزان پیشرفت بیماری تشخیص داده و بیماری در اسرع وقت درمان شود.

بیشتر این دردهای پستان، دوره‌ای است و پیش از قاعدگی آغاز و با نزدیک شدن به روز شروع عادت ماهیانه تشدید می‌شود. درد با شروع قاعدگی و کاهش سطح هورمون‌ها کاهش می‌یابد. هر چه اندازه پستان‌ها بزرگتر باشد ممکن است میزان درد بیشتر شود.

بیشتر افرادی که دچار این مشکل هستند برای اطمینان از مبتلا نبودن به سرطان به پزشک مراجعه می‌کنند. در صورت منفی بودن معاینات و بررسی‌های اولیه و اطمینان از مبتلا نبودن بیمار به سرطان، این افراد قادر به تحمل درد هستند و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند ولی گاهی اوقات آن قدر درد بیمار شدید است که پزشک مجبور به تجویز دارو برای او می‌شود.

التهاب محل اتصال دنده به جناق، یکی از دلایل شایع درد پستان است،: متاسفانه علیرغم شیوع زیاد درد پستان ناشی از این التهاب در اکثریت مواقع این بیماری دیر تشخیص داده یا اصلا تشخیص داده نمی‌شود.

این نوع درد معمولا با فعالیت بدنی که باعث انقباض عضله پستانی می شود شدت می‌یابد. گاهی اوقات فرد احساس سوزش در نوک پستانهای خود می‌کند. این درد معمولا به دست یا پشت بدن سرایت می‌کند و معمولا موقتی است. این بیماری درمان قطعی ندارد و خود به خود بهبود می‌یابد اما داروهای ضد التهاب در صورت شدت یافتن درد برای بیمار تجویز می‌شود.

وجود توده یافته شایعی در پستان است. توده‌ها به دو دسته جامد و مایع تقسیم می‌شوند. توده با محتویات مایع، کیست نامیده می‌شوند. کیست‌های ساده نیاز به پیگیری ندارند و در صورت بزرگ و دردناک شدن می‌توان آب آنها را تخلیه کرد و نیازی به جراحی ندارند اما اگر جدار کیست مشکوک یا دارای توده جامد باشد از ابتدا برای رد سرطان نیاز به بررسی و نمونه برداری است.

حفظ آرامش بیمار در بیماریهای پستان بسیار مهم است. کیست‌های ساده هرگز به سرطان تبدیل نمی‌شوند. بنابراین نباید بیمار را ملزم به پیگیری کیست‌های ساده کرد چون این کار از نظر اقتصاد درمان نیز قابل توجیه نیست.

بیشتر توده‌های جامد، خوش خیم هستند البته در صورت وجود توده جامد در پستان باید وضعیت آن را به لحاظ سرطانی بودن مشخص کرد. سرطان پستان در سن زیر۳۰ سال شایع نیست و توده‌های جامد بیماران زیر ۳۰ سال، معمولا بی‌خطر هستند. بر حسب نظر جراح و اندازه ضایعه، علامت دار بودن یا نبودن توده باید درباره آن تصمیم گیری کرد.

همواره باید سرطان را در زنان بالای۳۰ سال که با مشکلی در پستان مراجعه می‌کنند، در نظر داشت هرچند که بیشتر توده‌ها ماهیت خوش خیم دارند. در کشورهای غربی بیشتر موارد سرطان در زنان بالای۵۰ سال دیده می شود اما در کشور ما آمارهای پراکنده موجود نشان می‌دهند که بیشتر موارد سرطان در زنان زیر ۵۰ سال است.

بسیاری از بیماران ما زنان ۳۵ تا ۵۰ ساله هستند که پایین بودن سن ابتلا به این بیماری به احتمال زیاد از جوان بودن جمعیت ایران نشات می‌گیرد. به هرحال باید در بررسی علایم زنان بالای ۳۰ سال همواره به سرطان پستان فکر کنیم و با اقدامات تشخیصی لازم و در صورت امکان بدون انجام جراحی از مبتلا نبودن آنان به این بیماری اطمینان حاصل کنیم.

پیش از این در صورت مراجعه بیمار با توده در پستان، جراح از توده او در اتاق عمل یا با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی نمونه برداری می‌کرد اما این روش در چند دهه اخیر در دنیا تغییر کرده است و طبق استانداردهای بین المللی از بیماران دارای توده جامد در پستان با استفاده از سوزن کلفت نمونه برداری می‌شود.

این سوزن، یک استوانه از بافت را خارج می‌کند و پاتولوژیست سلولهای آن را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کند تا جراح بتواند درباره توده تصمیم گیری ‌کند. در صورت خوش‌خیم بودن توده، جراحی لازم نیست اما توده‌های بدخیم نیاز به جراحی دارند.

برخی توده‌ها بدخیم نیستند اما تغییراتی در سلولهای آنها دیده می‌شود که ممکن است در صورت خارج نشدن از پستان در آینده به سرطان تبدیل شوند. این توده‌ها هم نیاز به جراحی دارند.

:‌ با استفاده از نمونه‌برداری با سوزن کلفت و اطمینان از ماهیت خوش‌خیم یک ضایعه در حدود دو سوم موارد، جراحی حذف می شود بنابراین هنگامی که توده، خطری را برای بیمار ایجاد نمی‌کند، بیمار مجبور به تحمل جراحی و بیهوشی نمی‌شود و جای برش در بدن او باقی نمی‌ماند. از سوی دیگر زمانی که با استفاده از این روش و بدون انجام جراحی، سرطانی بودن ضایعه اثبات می‌شود و بیمار و خانواده‌اش فرصت کافی برای تحقیق درباره بیماری و مشاوره با پزشکان دیگر را پیدا می‌کنند و می‌توانند در انتخاب تیم درمان، بیمارستان و نوع جراحی متناسب با شرایط خود تصمیم گیری نمایند.
بر اساس آمارهای موجود دو سوم مبتلایان به سرطان پستان در ایران زنان زیر۵۰ سال هستند. این در حالیست که بیشتر موارد ابتلا به این بیماری در کشورهای غربی بالای ۵۰ سال است البته نمی‌توان درباره علت این تفاوت به طور دقیق اظهار نظر کرد. با این حال در ایران قله منحنی سنی حدود ۲۸ سال است.

مهمترین نکته در کنترل سرطان پستان، آگاهی زنان از علایم سرطان پستان است. وجود توده یا زخم در پستان و زیر بغل، توکشیدگی نوک پستان یا پوست پستان، ترشح خود بخود یکطرفه از یک مجرا و تورم و قرمزی و حالت پوست پرتقالی، علایم اصلی سرطان هستند.
این علایم در بیشترمواقع با ضایعه پوستی اشتباه می‌شود. زنان با مشاهده و لمس پستان‌های خود به طور ماهیانه باید مراقب این علایم باشند و به محض مشاهده آن در هر سنی به پزشک متخصص پستان مراجعه کنند. متخصصان جراحی عمومی در ایران مسوول بررسی مشکلات پستان هستند اما برخی گمان می‌کنند که در صورت مشاهده غده یا توده در پستان باید به متخصص غدد مراجعه کنند

ارسال در فیس بوک
» بدون ديدگاه
فوائد خیار

خیار 

 

 

khiar


۱٫ دارای ویتامینهایی است که روزانه ما بدن نیازداریم. مانند میتامینهای ب یک ، دو، سه، پنج، شش، اسید فولیک، ویتامین سی، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم و روی

۲٫ اگر بعد از ظهر خسته هستی بجای اینکه نوشیدنیهای کافیئن دار بنوشی یک خیار بخور.آنها دارای ویتامینهای بی و هیدروکربور هستند که شما را سرحال آورده و چند ساعت نگهمیدارد.

۳٫ اگر آینه حمام بخار میکند آنرا به آینه بمالید تا از بخار کردن جلو گیری کند.

۴٫ اگر حشرات و حیوانات باغچه شما را نابود میکنند یک بشقاب آلومینیومی خیار لایه لایه برش خورده را بگذارید تا همه آنها را فرار دهد.

مواد خیار با آلومینیوم ترکیب شده و بویی را ایجاد میکند که همه حشرات و… را فراری میدهد. ولی انسان آنرا حس نمیکند..

۵٫ اگر روی پوست خود ناهمواری دارید و میخواهیدکه از شر آن قبل از رفتن به استخر خلاص شوید خیار برش خورده را به آن محل ها روی پوست خود بمالید. مواد فتوشیمیایی خیار باعث میشود که کلوژنهای پوست جمع شود و چاله چوله ها از بین بروند. روی چروکها نیز بسیار موثر است.

۶٫ اگر مشروب خورده اید و سردرد و سرگیجه دارید قبل از خواب چند خیار بخورید. عطف به ویتامین ب و شکری که دارد و الکترولیتهای موجود سردرد و سرگیجه را حل میکند.

۷٫ اگر میخواهید بر گرسنگی عصر فائق آئید خیار بخورید.

۸٫ یک ملاقات مهم دارید ولی فرصت واکس زدن ندارید خیار را بمالید روی کفش آنرا براق نموده در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم میشود.

۹٫ اگر روغن ندارید، و لولاها سرو صدا میکنند خیار به آن بمالید روان شوند.

۱۰٫ اگر دچار استرس هستید، یک خیار را خرد کرده و در آب جوش بگذارید، مواد شیمیایی آن باعث آرامش شما میشود.

۱۱٫ بعد از غذا آدامس ندارید و میخواهید به یک ملاقات تجاری بروید، یک برش از خیار را برای سی ثانیه به سقف دهان بفشرید، بوی بد دهان با کشته شدن باکتریهای بد بو از بین میرود.

۱۲٫ اگر یک روش سبز برای تمیز کردن وسایل استیل میخواهید، با خیار آنها را تمیز کنید.

۱۳٫ اگر در حال نوشتن اشتباه کردید از آن میتوانید بعنوان پاک کن (از قسمت بیرونی آن) استفاده کنید.

ارسال در فیس بوک
» بدون ديدگاه
۵ توصیه عجیب

 

ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺎور ﻧﮑﻨﻴﺪ اﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻳﮏ ﭘﺰﺷﮏ ﻫﻤﺮاه ﺧﻮد دارﻳﺪ ﮐﻪ آﻣﺎده ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﻧﻴﺎزﻫﺎی ﭘﺰﺷﮑﻲ‌ﺗﺎن اﺳﺖ اﻳﻦ ﭘﺰﺷﮏ، روان ﻣﺎﺳﺖ ۵ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻋﺠﻴﺐ زﻳﺮ را ﺑﺨﻮاﻧﻴﺪ ﺗﺎ ﺑﺎورﺗﺎن ﺷﻮد

 آﻟﺮژی دارﻳﺪ؟ ﺑﺨﻨﺪﻳد

وﻗﺘﻲ دﭼﺎر آﻟﺮژی ﻣﻲ‌ﺷﻮﻳﺪ، ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ ‌ﺧﻮد را در ﻣﻮﻗﻌﻴﺖ ﺧﻨﺪﻳﺪن ﻗﺮار دﻫﻴﺪ ﺷﺮﮐﺖ‌ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن در ﺗﺤﻘﻴﻘﻲ ﮐﻪ از ﺳﻮی ﻣﺤﻘﻘﺎن ژاﭘﻨﻲ اﻧﺠﺎم ﺷﺪه ﺑﻮد زﻣﺎﻧﻲ‌ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﺷﺎی ﻳﮏ ﻓﻴﻠﻢ ﺧﻨﺪه‌دار ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮدﻧﺪ ﮐﻤﺘﺮ دﭼﺎر ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ‌ﻣﻲ‌ﺷﺪﻧﺪ اﻣﺎ ﻫﻤﻴﻦ اﻓﺮاد زﻣﺎﻧﻲ‌ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﺷﺎی ﻳﮏ ﻓﻴﻠﻢ ﺟﺪی ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ، ﭘﻴﺎﭘﻲ ﻋﺴﻄﻪ ﻣﻲ‌ﮐﺮدﻧﺪ ﺧﻨﺪه ﻣﻮﺟﺐ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺳﺮﻳﻊ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻋﺼﺒﻲ ﭘﺎراﺳﻤﭙﺎﺗﻴﮏ ﺷﻤﺎ ﻣﻲ‌ﺷﻮد و ﺳﺒﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﻓﺮد ﮐﻤﺘﺮ دﭼﺎر ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ ﺷﻮد

 ﺑﺪﻧﺘﺎن زﺧﻢ اﺳﺖ؟ ﺧﻮش‌اﺧﻼق ﺑﺎﺷﻴﺪ

ﺧﻮش‌رﻓﺘﺎری ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﮐﻪ زﺧﻢ‌ﻫﺎی ﺑﺪﻧﺘﺎن زودﺗﺮ ﺑﻬﺒﻮد ﻳﺎﺑﺪ. دﮐﺘﺮ ﺟﺎﻧﻴﺖ ﮐﻴﮑﻠﺖ، اﺳﺘﺎد رواﻧﭙﺰﺷﮑﻲ داﻧﺸﮕﺎه اوﻫﺎﻳﻮ ﻣﻌﺘﻘﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ رﻓﺘﺎر ﺧﺼﻤﺎﻧﻪ و ﺧﺸﻮﻧﺖ‌آﻣﻴﺰ، روﻧﺪ ﺑﻬﺒﻮد زﺧﻢ‌ﻫﺎ و ﮐﺒﻮدﺷﺪﮔﻲ‌ﻫﺎ را ﮐﺎﻫﺶ ﻣﻲ‌دﻫﺪ. اﻣﺎ ﺧﻮش‌رﻓﺘﺎری و ﻣﺜﺒﺖ اﻧﺪﻳﺸﻲ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﮐﻪ ﻣﻴﺰان واﺳﻄﻪ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺳﺎﻳﺘﻮﮐﻴﻦ در ﺑﺪن اﻓﺰاﻳﺶ ﻳﺎﺑﺪ ﺳﺎﻳﺘﻮﮐﻴﻦ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﮐﻪ ﺳﻠﻮل‌ﻫﺎﻳﻲ ﮐﻪ ﺑﺮای ﺗﺮﻣﻴﻢ زﺧﻢ ﻳﺎ ﻫﺮ ﻧﻘﻄﻪ آﺳﻴﺐ‌دﻳﺪه ﺑﺪن ﻧﻴﺎز ﻫﺴﺘﻨﺪ، در ،ﻧﻮاﺣﻲ اﻃﺮاف زﺧﻢ زود‌ﺗﺮ ﺗﮑﺜﻴﺮ ﺷﻮﻧﺪ ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ ﺷﺎداب و ﺳﺮﺣﺎل ﺑﺎﺷﻴﺪ. دوﺳﺘﺎﻧﺘﺎن را ﺑﺎ ﻳﮏ دﻋﻮت ﺑﺮای ﺷﺎم ﻳﺎ ﻧﺎﻫﺎر ﻏﺎﻓﻠﮕﻴﺮ ﮐﻨﻴﺪ. ﺑﻪ دﻳﺪن اﻗﻮام و ﺧﻮﻳﺸﺎن‌ﺗﺎن ﺑﺮوﻳﺪ و ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ ﺑﻪ ﻣﺮدم ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻴﺪ. ﺧﻮاﻫﻴﺪ دﻳﺪ ﮐﻪ در ﻣﺪت ﮐﻮﺗﺎﻫﻲ ﺧﻮب ﻣﻲ‌ﺷﻮﻳﺪ

 ﺑﻴﻤﺎرﻳﺪ؟ ﺧﻮش‌ﺑﻴﻦ ﺑﺎﺷﻴﺪ

ﮐﻨﺎر ﮔﺬاﺷﺘﻦ ﺑﺪﺑﻴﻨﻲ ﮔﺎﻫﻲ ﺑﻴﻤﺎری‌ ﺷﻤﺎ را ﺗﺎ ﺣﺪ ﺑﺴﻴﺎری ﺑﻬﺒﻮد ﻣﻲ‌ﺑﺨﺸﺪ. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻧﺸﺎن داده اﺳﺖ اﻓﺮادی ﮐﻪ در ﺗﺴﺖ‌ﻫﺎی ﺧﻮش‌ﺑﻴﻨﻲ ﻧﻤﺮه ﺧﻮﺑﻲ ﮔﺮﻓﺘﻪ‌اﻧﺪ ۵۵ درﺻﺪ ﮐﻤﺘﺮ از اﻓﺮادی ﮐﻪ ﻫﻤﻴﺸﻪ اﺣﺴﺎس ﺷﮑﺴﺖ و ﻧﺎاﻣﻴﺪی ﻣﻲ‌ﮐﻨﻨﺪ در ﻣﻌﺮض ﺧﻄﺮ ﻣﺮگ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﻴﻤﺎری‌ﻫﺎی ﻗﻠﺒﻲ و ﻋﺮوﻗﻲ ﻗﺮار دارﻧﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ در ﻫﺮ ﻫﻔﺘﻪ ﻓﻬﺮﺳﺘﻲ از اﻓﺮادی ﮐﻪ ﺳﭙﺎس‌ﮔﺰارﺷﺎن ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻣﺎﻧﻨﺪ دوﺳﺘﺎن، اﻗﻮام و… ﺗﻬﻴﻪ ﮐﻨﻴﺪ. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ از ﻧﺎراﺣﺘﻲ و ﻧﺎاﻣﻴﺪی در ﺧﺼﻮص ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﭼﻴﺰﻫﺎﻳﻲ ﮐﻪ ﻫﻨﻮز ﺑﻪ آﻧﻬﺎ دﺳﺖ‌ ﻧﻴﺎﻓﺘﻪ‌اﻳﺪ؛ ﺧﻮدداری ﮐﻨﻴﺪ. ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺑﺮ ﺣﺲ ﺳﭙﺎس‌ﮔﺰاری ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﮐﻪ ﻧﮕﺎه ﻣﺜﺒﺘﻲ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﻲ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ

 دﻧﺒﺎل ﺗﻨﺎﺳﺐ‌اﻧﺪاﻣﻴﺪ؟ ﺗﺼﻮﻳﺮﺳﺎزی ﮐﻨﻴﺪ

در ذﻫﻦ ﺧﻮد ﺗﺼﻮﻳﺮی از ورزش‌ﻫﺎ و ﻧﺮﻣﺶ‌ﻫﺎ را ﺗﺪاﻋﻲ ﮐﻨﻴﺪ ﺗﺎ روﻧﺪ ﺑﻬﺒﻮدﺗﺎن ﺳﺮﻳﻊ‌ﺗﺮ ﺷﻮد. داﻧﺸﻤﻨﺪان داﻧﺸﮕﺎه ﮐﻠﻴﻮﻟﻨﺪ آﻣﺮﻳﮑﺎ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﺗﺼﻮﻳﺮی ذﻫﻨﻲ از ﺑﻠﻨﺪ ﮐﺮدن وزﻧﻪ و ﻳﺎ وزﻧﻪ‌ﺑﺮداری ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌‌ﺷﻮد ﮐﻪ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ‌ﻫﺎی ﻗﻮی‌ﺗﺮ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ و روﻧﺪ ﺑﻬﺒﻮدﺗﺎن ﺳﺮﻳﻊ‌ﺗﺮ ﺷﻮد. در ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت داﻧﺸﻤﻨﺪان داﻧﺸﮕﺎه ﮐﻠﻴﻮﻟﻨﺪ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪ ﻣﺮداﻧﻲ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎ در ذﻫﻦ ﺧﻮد ﺗﺼﻮﻳﺮی از ورزش و وزﻧﻪ‌زدن ﺑﺮای ﻋﻀﻠﻪ دوﺳﺮﺑﺎزو ﺳﺎﺧﺘﻪ‌اﻧﺪ ﺣﺠﻢ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ‌ای آﻧﻬﺎ ﺑﺪون اﻳﻨﮑﻪ ﺣﺘﻲ ﻳﮏ ﮐﻴﻠﻮﮔﺮم وزﻧﻪ زده ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﻪ اﻧﺪازه۱۳ درﺻﺪ اﻓﺰاﻳﺶ ﻳﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﻫﺮ روز ﺑﺮای ۱۵ دﻗﻴﻘﻪ در ذﻫﻦ ﺧﻮد ﺗﺼﻮر ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ آﺳﻴﺐ‌دﻳﺪه‌ﺗﺎن را ﻧﺮﻣﺶ ﻣﻲ‌دﻫﻴﺪ. ﺗﻤﺎم ﺟﺰﻳﻴﺎت ورزش را در ذﻫﻦ ﺧﻮد ﺗﺼﻮﻳﺮ ﮐﻨﻴﺪ. ﻫﺮ ﻓﺸﺎری را ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ‌ﺗﺎن وارد ﻣﻲ‌ﺷﻮد، در ذﻫﻦ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﮐﻨﻴﺪ. اﻧﺒﺴﺎط و اﻧﻘﺒﺎض ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ‌ﺗﺎن را ﻫﻢ ﻫﻤﻴﻦ‌ﻃﻮر اﻳﻦ‌ﮐﺎر را اﻧﺠﺎم دﻫﻴﺪ .و ﺗﺎﺛﻴﺮ آن را ﺑﺒﻴﻨﻴﺪ

 ﮐﺎرﺗﺎن ﺣﺴﺎس اﺳﺖ؟ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﮔﻮش ﮐﻨﻴﺪ

وﻗﺘﻲ در ﺟﺎده در ﺣﺎل راﻧﻨﺪﮔﻲ ﻫﺴﺘﻴﺪ و ﭼﺸﻤﺎن‌ﺗﺎن از ﻓﺮط ﺧﺴﺘﮕﻲ ﻗﺮﻣﺰ ﻣﻲ‌ﺷﻮد، رادﻳﻮی اﺗﻮﻣﺒﻴﻞ‌ﺗﺎن را روﺷﻦ ﻣﻲ‌ﮐﻨﻴﺪ. ﻣﺤﻘﻘﺎن ژاﭘﻨﻲ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﮔﻮش ﮐﺮدن زﻣﺎﻧﻲ‌ﮐﻪ در ﺣﺎل اﻧﺠﺎم ﮐﺎرﻫﺎی روزاﻧﻪ‌ﺗﺎن ﻫﺴﺘﻴﺪ؛ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﮐﻤﺘﺮ اﺣﺴﺎس ﺧﺴﺘﮕﻲ ﮐﻨﻴﺪ و ﮐﺎرﺗﺎن را دﻗﻴﻖ‌ﺗﺮ و ﺑﺎ ﺣﻮﺻﻠﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮی اﻧﺠﺎم دﻫﻴﺪ. ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌‌ﺷﻮد ﺑﺪﻧﺘﺎن ﺑﻪ درﺧﻮاﺳﺖ‌ﻫﺎی اﺳﺘﺮاﺣﺘﻲ ﮐﻪ از ﻣﻐﺰ ﺻﺎدر ﻣﻲ‌ﺷﻮد، ﭘﺎﺳﺦ دﻫﺪ. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻣﻮﺳﻴﻘﻲ ﺑﺮﺧﻲ اﺣﺴﺎﺳﺎت ﺑﻲ‌ﺣﺎﺻﻞ و ﺧﺴﺘﮕﻲ آﻓﺮﻳﻦ را در ﻧﻄﻔﻪ ﺧﻔﻪ ﻣﻲ‌ﮐﻨﺪ و ﻣﻮﺟﺐ ﻣﻲ‌ﺷﻮد ﺑﺮ ﺳﺨﺘﻲ ﮐﺎرﺗﺎن ﻏﻠﺒﻪ ﮐﻨﻴﺪ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﻫﻨﮕﺎﻣﻲ‌ﮐﻪ ﻓﺮدای ﻳﮏ ﺷﺐ ﺷﻠﻮغ و ﭘﺮ از ﻣﻬﻤﺎن در آﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ ﻣﺸﻐﻮل ﺷﺴﺘﺸﻮی ‌ﻇﺮف‌ﻫﺎ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﺿﺒﻂ ﺻﻮت ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮد را روﺷﻦ ﮐﻨﻴﺪ و ﺑﺎ ﻓﺮاغ ﺑﺎل ﺑﻪ ﮐﺎرﺗﺎن اداﻣﻪ دﻫﻴﺪ

آرزوﻣﻨﺪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻨﻬﺎ ﺑﺮای ﺷﻤا

ارسال در فیس بوک
» بدون ديدگاه

گفتگو

شعروادبیات

قصه

آشپزخانه

دانستنیها

Share on Facebook

This is the home page.رادیو شادکامی0
Share

ديدگاههاي اخير